Cykl „Droga do Windows Azure”

Już od września 2013 roku, w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w ramach spotkań Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows będę miał przyjemność poprowadzić cykl pod tytułem „Droga do Windows Azure

Sesje będą transmitowane on-line via Lync. Jednak wszystkich zainteresowanych, którzy mogą, zapraszam do polskiej siedziby Microsoft w Warszawie.
Spotkania grupy WGUiSW zaczynają się o godzinie 18:00, moje sesje będą startowały o godzinie 20:45.

W ramach cyklu, zostanie poruszona w głównej mierze tematyka IaaS dostępna w ramach Windows Azure, tj. maszyny wirtualne, sieci czy storage.
Oczywiście nie zabraknie wzmianek o funkcjonalnościach które podlegają pod PaaS, takich jak websites czy Windows Azure Backup Vault.

Poniżej zamieszczam agendę serii:


Wrzesień 2013
Krok pierwszy – wprowadzenie do Windows Azure.
Na początku naszej drogi do Windows Azure, opowiemy sobie o tejże usłudze, czym jest, jakie mogą być jej zastosowania.

Październik 2013
Krok drugi – maszyny wirtualne, sieci i storage w Windows Azure.
Na drugim spotkaniu, zobaczymy gdzie znajdują się maszyny wirtualne i jak się z nimi skomunikować. Sprawdzimy, czy da się uruchomić nasze lokalne maszyny w chmurze i czy maszyny z chmury, zadziałają lokalnie u nas.

Listopad 2013
Krok 3 – Active Directory w chmurze Windows Azure.
Tym razem, przyjrzymy się możliwym opcjom, jakie umożliwia nam Windows Azure w zakresie obsługi Active Directory. Zintegrujemy lokalne Active Directory z tym w chmurze.

Grudzień 2013
Krok 4 – integracja Windows Azure z System Center 2012.
Po skoku w czwarte spotkanie, znajdziemy się z powrotem w naszej serwerowni. Zobaczymy, jak można zintegrować nasz lokalny System Center 2012 z Windows Azure.

Styczeń 2014
Krok 5 – Windows Azure Backup Vault i inne usługi.
Na ostatnim spotkaniu, u kresu naszej podróży, przyjrzymy się m.in. usłudze Windows Azure Backup Vault, dzięki której, nasze dane będziemy mogli przechować poza siedzibą naszej firmy. Poznamy też inne usługi, którym warto się przyjrzeć. Jako, że będzie to nasze ostatnie spotkanie w serii, podsumujemy sobie krótko zdobyte wiadomości.


W trakcie i po sesjach przewidziane są dla uczestników niespodzianki.
Zachęcam do śledzenia profilu grupy WGUiSW na Facebooku, znajdują się na niej i w przyszłości pojawiać się będą cenne informacje dot. naszych spotkań.
Zapraszam również na stronę naszej grupy w ramach portalu geekclub.pl – strona WGUiSW

Więcej informacji już wkrótce!

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin