Nowe programy dla specjalistów IT Microsoft IT Pro Cloud Essentials i Microsoft IT Pro Career Center

Dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2016 roku Microsoft przedstawia darmowe zasoby dla specjalistów IT mające na celu pomoc w rozpoczęciu oraz budowaniu ściezki kariery w oparciu o rozwiązania chmurowe.

W ciągu ostatnich 20 lat byliśmy świadkami wielu transformacji w świecie technologii IT, które miały bezpośredni wpływ na specjalistów IT. Z każdą taką transformacją ich rola się zmieniała. W chwili obecnej jesteśmy w samym środku transformacji IT do chmury i nie zawsze to IT Pro są osobami wiodącymi biznes do chmury. Microsoft postanowił wyjść naprzeciw profesjonalistom IT i wspomóc ich w adaptacji rozwiązań chmurowych w ich firmach poprzez dwa nowe programy – Microsoft IT Pro Cloud Essentials i Microsoft IT Pro Career Center.

Istnieje istotna szansa dla profesjonalistów IT w przyswajaniu chmury. IDC wierzy, że zatrudnienie na świecie w brażny IT będzie rosnąć rok do roku o 4% między 2015 a 2020 rokiem, a stanowiska związanie bezpośrednio z rozwiązaniami chmurowymi wzrosną więcej niż trzykrotnie w tym czasie. Do 2020 roku, więcej niż 1 na 3 profesjonalistów IT będzie związany z rozwiązaniami chmurowymi[1].

Aby wykorzystać tą okazję, profesjonaliści IT muszą szybko zapoznać się z technologiami chmurowymi i nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Firma Microsoft stara się wsłuchiwać w potrzeby IT Pro i z dniem dzisiejszym adresuje najczęściej słyszane pytania: „Jak mogę zacząć przygodę z chmurą?”, „Jak mogę rozwijać moją karierę przy pomocy chmury?”.

Microsoft IT Pro Cloud Essentials

 1. Rozpocznij przygodę z chmurą dzięki DARMOWEJ rocznej subsprypcji w programie Microsoft IT Pro Cloud Essentials.
  Microsoft IT Pro Cloud Essentials daje profestionalistom IT dostęp do usług chmurowych, treningów, wsparcia oraz certyfikacji. A w szczególności:

  • Darmowe kredyty do wykorzystania w Azure w scenariuszach chmurowych takich jak backup, disaster recovery, bezpieczeństwo oraz dev/test. (Zarejestruj się do 30 września 2016 a otrzymasz $100 przez pierwsze trzy miesiące).
  • Darmową 3-miesięczną subskrypcję Pluralsight ze szkoleniami online.
  • Darmowe priorytetowe wsparcie na forum TechNet.
  • Darmowy ticket do wsparcia technicznego dla produktów Azure lub on-premises.
  • Darmowy voucher na egzamin (liczba ograniczona, liczy się kolejność)
  • Rozszerzone triale Office 365 oraz Enterprise Mobility Suite.

Microsoft IT Pro Career Center

 1. Rozwijaj swoją karierę w obszarze technologii chmurowych dzięki darmowemu Microsoft IT Pro Career Center.
  Microsoft IT Pro Career Center daje możliwość profesjonalistom IT zaplanowania swojej ścieżki kariery w technologiach chmurowych, pomaga rozpoznać stanowiska w dziedzinach chmurowych a także poznać potrzeby firm. W programie znajdziesz:

  • Planer ścieżki rozwoju.
  • Materiały odpowiadające ścieżce rozwoju.
  • Możliwość nauki we własnym tempie.
  • Informacje o najbardziej poszukiwanych specjalistach i wysokości stawek na ich stanowiskach (początkowo tylko w USA).
  • Możliwość dopasowania swoich cech osobowościowych i predyspozycji względem stanowisk chmurowych.
  • Informacje od ekspertów z branży na temat trendów w chmurze i umiejętności jakich potrzebujesz.

Jeśli chcesz zobaczyć krótkie demo programu zachęcam Cię do obejrzenia poniższego wideo (nagranie w języku angielskim):

Tak jak technologie chmurowe rozwijają sie błyskawicznie, tak możesz być pewny/pewna, że te programy również będą rozwijane.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – pytaj, pisz śmiało. Pytania na które nie będę znał odpowiedzi przekażę bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za program po stronie Microsoft.

Join now

Wpis w wolnym tłumaczeniu na podstawie postu Microsoft introduces free resources to help IT Pros get started and build their careers in the Cloud

[1] IDC Market Spotlight, sponsored by Microsoft, “Cloud Driving Big Changes in IT Organizational Skills”, February 2016

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin