Nowe programy dla specjalistów IT Microsoft IT Pro Cloud Essentials i Microsoft IT Pro Career Center

Dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2016 roku Microsoft przedstawia darmowe zasoby dla specjalistów IT mające na celu pomoc w rozpoczęciu oraz budowaniu ściezki kariery w oparciu o rozwiązania chmurowe.

W ciągu ostatnich 20 lat byliśmy świadkami wielu transformacji w świecie technologii IT, które miały bezpośredni wpływ na specjalistów IT. Z każdą taką transformacją ich rola się zmieniała. W chwili obecnej jesteśmy w samym środku transformacji IT do chmury i nie zawsze to IT Pro są osobami wiodącymi biznes do chmury. Microsoft postanowił wyjść naprzeciw profesjonalistom IT i wspomóc ich w adaptacji rozwiązań chmurowych w ich firmach poprzez dwa nowe programy – Microsoft IT Pro Cloud Essentials i Microsoft IT Pro Career Center.

Istnieje istotna szansa dla profesjonalistów IT w przyswajaniu chmury. IDC wierzy, że zatrudnienie na świecie w brażny IT będzie rosnąć rok do roku o 4% między 2015 a 2020 rokiem, a stanowiska związanie bezpośrednio z rozwiązaniami chmurowymi wzrosną więcej niż trzykrotnie w tym czasie. Do 2020 roku, więcej niż 1 na 3 profesjonalistów IT będzie związany z rozwiązaniami chmurowymi[1].

Aby wykorzystać tą okazję, profesjonaliści IT muszą szybko zapoznać się z technologiami chmurowymi i nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Firma Microsoft stara się wsłuchiwać w potrzeby IT Pro i z dniem dzisiejszym adresuje najczęściej słyszane pytania: „Jak mogę zacząć przygodę z chmurą?”, „Jak mogę rozwijać moją karierę przy pomocy chmury?”.

Microsoft IT Pro Cloud Essentials

 1. Rozpocznij przygodę z chmurą dzięki DARMOWEJ rocznej subsprypcji w programie Microsoft IT Pro Cloud Essentials.
  Microsoft IT Pro Cloud Essentials daje profestionalistom IT dostęp do usług chmurowych, treningów, wsparcia oraz certyfikacji. A w szczególności:

  • Darmowe kredyty do wykorzystania w Azure w scenariuszach chmurowych takich jak backup, disaster recovery, bezpieczeństwo oraz dev/test. (Zarejestruj się do 30 września 2016 a otrzymasz $100 przez pierwsze trzy miesiące).
  • Darmową 3-miesięczną subskrypcję Pluralsight ze szkoleniami online.
  • Darmowe priorytetowe wsparcie na forum TechNet.
  • Darmowy ticket do wsparcia technicznego dla produktów Azure lub on-premises.
  • Darmowy voucher na egzamin (liczba ograniczona, liczy się kolejność)
  • Rozszerzone triale Office 365 oraz Enterprise Mobility Suite.

Microsoft IT Pro Career Center

 1. Rozwijaj swoją karierę w obszarze technologii chmurowych dzięki darmowemu Microsoft IT Pro Career Center.
  Microsoft IT Pro Career Center daje możliwość profesjonalistom IT zaplanowania swojej ścieżki kariery w technologiach chmurowych, pomaga rozpoznać stanowiska w dziedzinach chmurowych a także poznać potrzeby firm. W programie znajdziesz:

  • Planer ścieżki rozwoju.
  • Materiały odpowiadające ścieżce rozwoju.
  • Możliwość nauki we własnym tempie.
  • Informacje o najbardziej poszukiwanych specjalistach i wysokości stawek na ich stanowiskach (początkowo tylko w USA).
  • Możliwość dopasowania swoich cech osobowościowych i predyspozycji względem stanowisk chmurowych.
  • Informacje od ekspertów z branży na temat trendów w chmurze i umiejętności jakich potrzebujesz.

Jeśli chcesz zobaczyć krótkie demo programu zachęcam Cię do obejrzenia poniższego wideo (nagranie w języku angielskim):

Tak jak technologie chmurowe rozwijają sie błyskawicznie, tak możesz być pewny/pewna, że te programy również będą rozwijane.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – pytaj, pisz śmiało. Pytania na które nie będę znał odpowiedzi przekażę bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za program po stronie Microsoft.

Join now

Wpis w wolnym tłumaczeniu na podstawie postu Microsoft introduces free resources to help IT Pros get started and build their careers in the Cloud

[1] IDC Market Spotlight, sponsored by Microsoft, “Cloud Driving Big Changes in IT Organizational Skills”, February 2016

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
11Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin